Wyjaśniamy, co sprawia, że książka to doskonały pomysł na prezent

Dlaczego tak wiele osób uważa, że czas spędzony z dobrą książką nigdy nie jest stracony? Przenosząc się do fikcyjnego świata, który został stworzony przez pisarza, zapominamy o wszystkim, co zwykłe, codzienne, banalne. Doświadczamy czegoś osobliwego i spektakularnego, gdy całą naszą uwagę pochłania rzeczywistość, która pomimo swojej umowności i iluzoryczności, staje się w danym momencie najważniejsze i tak bliska, że niemal prawdziwa. Czy to oznacza, że książki warto uwzględnić podczas przygotowywania zestawienia z prezentami na święta? Zdecydowanie tak, szczególnie, jeśli będą to zaprezentowane przez nas propozycje.

Bestsellerowa powieść Harlana Cobena

Twórczość amerykańskiego pisarza wyróżnia się wyrazistymi kreacjami głównych bohaterów, którzy są ekscentryczni, inteligentni i nietuzinkowi. Akcja prowadzona jest tak, by czytelnik nigdy nie wiedział, jakiego przebiegu zdarzeń się spodziewać. Lekki styl i przystępny, przyjazny odbiorcy język sprawiają, że lektury takie jak “Mów mi Win” czy “Zachowaj spokój” to doskonały wybór na leniwe wieczory. Co więcej, będą to rewelacyjne prezenty na święta dla najbliższych. W końcu thriller jest jednym z najpopularniejszych gatunków literackich a Harlan Coben się w nim specjalizuje.

Kultowe dzieło Andrzeja Sapkowskiego

Klasyczne, perfekcyjnie napisane, wybitne – na takie określenia zasługują tylko nieliczne publikacje. Ich ponadprzeciętna jakość sprawia, że stanowią niezbędny element księgozbioru każdego miłośnika literatury i jednocześnie świetny pomysł na gwiazdkowy upominek dla takich osób. Do kategorii wyjątkowych książek niewątpliwie zalicza się “Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego. Decyduje o tym zarówno fenomenalnie zbudowana fabuła, jak i warstwa językowa, która urzeka swoim bogactwem stylistycznym i oryginalnością. Komu podarować jedną z części cyklu o Geralcie z Rivii? Zachwycony będzie nie tylko wielbiciel fantastyki, ale także wszyscy czytelnicy doceniający literaturę wysokich lotów.